Ana içeriğe atla

Okullar Koordinatölüğü

Bahar Akıngüç GünverDeğerli veliler,

Günümüzde eğitimci olarak bizlerin donanımlarıyla birlikte öğrencilerin beklentileri ve özellikleri de başarıya giden yolda oldukça belirleyici bir rol oynuyor.

Öğrencilerin beklentilerini dengeli bir şekilde karşılamak ve tüketimin bu kadar hızlı olduğu günümüzde, daha çok üretebilen, çok yönlü düşünebilen, sorgulayan, yaratıcılığı gelişmiş, bilimsel düşünen bireyler yetiştirmek ve onları tam donanımlı olarak bir üst eğitim kurumuna hazırlamak eğitsel hedeflerimizin başında geliyor.

2000 yılından bu yana doğanlar “Z  Kuşağı” olarak adlandırılıyor. Onlar, dijital dünyanın çocukları…

Bilgiye çok hızlı ulaşabilen ve tüketebilen Z kuşağının, tüketim toplumu oluşturmaması için sahip olduğu hızı, “üretmek ve gelişmek” amacı etrafında değerlendirerek onun çok yönlü gelişebileceği bir okul ortamı oluşturmak ve yaşatmak gerekiyor.

Yarım yüzyıldan fazladır, eğitim verdiği her dönemde ailelerin ve çocukların güvenini, sevgisini ve takdirini kazanmış, oluşturduğu okul ortamı ve eğitim anlayışı sayesinde sektördeki saygın yerini her zaman korumuş ve kendi ekolünü oluşturmuş olan kurumumuz bilgi çağının adeta fırtına hızında ilerleyen teknolojik gelişmelerinin yaşandığı bu döneminde de yaptığı uygulamalarla Z kuşağına hitap edecek biçimde çalışmalarını sürdürüyor.

Bu çerçevede; okullarımızda kurduğumuz inovasyon ve bilim merkezleri, internet tabanlı okul radyoları, kapalı devre televizyon yayınları, dijital araştırma bölümlerinin eklendiği kütüphanelerimiz, çevreci projelerimiz ile Z kuşağına hitap ediyor, üniversite-kolej iş birliği ile üreten nesillerin yetiştirilmesinde var gücümüzle çalışıyoruz.

 Anaokulundan üniversiteye uzanan yolda büyük Kültür Ailesi olarak öğrenciyi daima merkeze alan ve önce sevgi ardından bilgi vermeyi benimsemiş bir kadroyla bu ders yılında da pek çok başarıya imza atacağımıza inanıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. 

İstanbul Kültür Eğitim Kurumları
Okullar Koordinatörü
Biriz KUTOĞLU

About

We are professional and reliable provider since we offer customers the most powerful and beautiful themes. Besides, we always catch the latest technology and adapt to follow world’s new trends to deliver the best themes to the market.

Featured Posts

Contact info

  • Kültür Koleji : Ataköy 9.Kısım, Nilüfer Sk. 2/1, 34158 Bakırköy/İstanbul 0212 559 04 88
  • Kültür2000 Koleji : Karaağaç Mah., Sırtköy Bulvarı No: 2 Büyükçekmece 34500 - İstanbul0212 850 81 81
  • info@kultur.k12.tr
  • info@kultur2000.k12.tr
  • Kültür2000 Koleji Bahçeşehir Anaokulu - 0212 669 03 35 Badem 01, Villa 01, Bahçeşehir